PL|
Produkty i usługi
Wybierz stronę
Produkty i usługi O PWPW Nowe technologie Informacje i ogłoszenia Kontakt Newsletter top
Archiwum
Człowiek i Dokumenty, nr 41 (kwiecień-czerwiec 2016)

Od Redakcji


Ustawa o dokumentach publicznych potrzebna od zaraz
Stan zagrożenia przestępczością przeciwko dokumentom jest niezwykle wysoki. Jak podaje prof. Brunon Hołyst, według szacunkowych danych w obiegu jest ok. miliona fałszywych dokumentów. Do tego dochodzą nowe zjawiska związane z oszustwami czy wyłudzeniami, gdyż podstawowym narzędziem sprawców tych przestępstw stał się fałszywy dokument.

Zapraszamy do Krakowa!
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych ze względu na swoje doświadczenie i kompetencje dostarcza rozwiązania identyfikacyjne na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu br. w Krakowie.

Banknoty kolekcjonerskie jako możliwość testowania nowych rozwiązań
Emitowane przez Narodowy Bank Polski banknoty kolekcjonerskie nie tylko są atrakcyjne graficznie, ale też zawierają nowe i interesujące rozwiązania technologiczne. Możliwość zdobycia doświadczenia w produkcji niskonakładowej zanim pojawi się konieczność zastosowania danego rozwiązania w banknotach obiegowych stanowi istotną wartość dla producenta.

Jak często sprawdzamy nasze banknoty? – rola informacji w walce z fałszerstwami
W grze prowadzonej pomiędzy fałszerzem i bankiem centralnym każdy uczestnik reaguje w oparciu o to, co przypuszczalnie uczyni przeciwnik. Fałszerstwom sprzyja przede wszystkim niechęć społeczeństwa do weryfikacji elementów zabezpieczających znajdujących się w banknotach, wynikająca z braku wiedzy o tym, w jaki sposób należy sprawdzać banknoty.

« powrót
Wydrukuj stronę Wersja do druku