PL|
Produkty i usługi
Wybierz stronę
Produkty i usługi O PWPW Nowe technologie Informacje i ogłoszenia Kontakt Newsletter top
Archiwum
Człowiek i Dokumenty, nr 40 (styczeń-marzec 2016)

Od Redakcji


Imigranci a prawo, dokumenty i bezpieczeństwo narodowe
Mnogość rozwiązań prawnych poświęconych uchodźcom oraz definiujących to pojęcie, ich status i uprawnienia sprawiają, że politycy zapominają często o bezpieczeństwie obywateli własnych krajów. Na pierwszy plan wysuwają się prawa imigrantów, o ich obowiązkach nawet się nie wspomina.

Modernizacja banknotu o nominale 200 zł
Wprowadzony do obiegu 12 lutego br. banknot o nominale 200 zł zamyka cykl modernizacji banknotów z serii WŁADCY POLSKI zapoczątkowany w 2014 r. Banknoty z tej serii wprowadzono do obiegu 20 lat temu, po denominacji złotego 1 stycznia 1995 r. W PWPW trwają prace nad nowym nominałem 500 zł.

Techniki laserowe w zabezpieczeniu dokumentów
Każdy element zabezpieczający zawierający w swej nazwie sformułowanie „laserowy” wzbudza respekt i zaufanie. Często jednak nie są znane ani zrozumiałe ich funkcje, budowa i właściwości.

Zarządzanie tożsamością wobec problemu nielegalnej imigracji
Większość wyzwań stojących dzisiaj przed rządami wszystkich państw to wzrost zaufania do dokumentów tożsamości i podróży oraz poprawa ich jakości.

Gospodarka a bezpieczeństwo narodowe i rola państwa
Bezpieczeństwo narodowe pozostaje w nierozerwalnym związku z władzą publiczną oraz gospodarką narodową. Ta triada oparta jest na relacjach zwrotnych pomiędzy wskazanymi wartościami, tworząc wiele wyzwań, zarówno na gruncie teorii ekonomii i nauk o bezpieczeństwie, jak i w praktyce związanej z wykonywaniem władzy publicznej oraz realizowaniem określonej polityki.

Pasjonująca historia złotego polskiego
Nasza narodowa waluta, czyli złoty polski legitymuje się intrygującym rodowodem. Historia przyjęcia tej nazwy jest niezwykle ciekawa i niemająca sobie podobnych w żadnym innym kraju europejskim.

Światowe życie ekspertów
Konferencje, targi i wystawy 2016

« powrót
Wydrukuj stronę Wersja do druku