PL|
Produkty i usługi
Wybierz stronę
Produkty i usługi O PWPW Nowe technologie Informacje i ogłoszenia Kontakt Newsletter top
Archiwum
Człowiek i Dokumenty, nr 34 (lipiec – wrzesień 2014)

Od Redakcji


V Ogólnopolska Konferencja Naukowa Dokumenty a Prawo


Dokumenty wydawane cudzoziemcom w Polsce
W dniu 1 maja 2014 r. weszła w życie USTAWA Z DNIA 12 GRUDNIA 2013 R. O CUDZOZIEMCACH (Dz. U. poz. 1650 oraz z 2014 r., poz. 463), zastępująca dotychczas obowiązującą USTAWĘ O CUDZOZIEMCACH Z DNIA 13 CZERWCA 2003 R. (j.t. Dz. U. z 2011 r., Nr 264, pozycja 1573 z późn. zm.).

Podpis elektroniczny w UE
W lipcu 2012 roku Komisja Europejska przyjęła wniosek dotyczący ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY W SPRAWIE IDENTYFIKACJI ELEKTRONICZNEJ I USŁUG ZAUFANIA W ODNIESIENIU DO TRANSAKCJI ELEKTRONICZNYCH NA RYNKU WEWNĘTRZNYM (eIDAS).

Elektronika drukowana – szansą dla polskiej poligrafii
Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME) i Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. biorą udział w projekcie, który może zrewolucjonizować poligrafię.

Opinia biegłego pismoznawcy po zmianach KODEKSU POSTĘPOWANIA KARNEGO
27 września 2013 r. Sejm przyjął ustawę, która wprowadza zmiany do KODEKSU POSTĘPOWANIA KARNEGO. Zmiany te mają wejść w życie 1 lipca 2015 r., ale już dzisiaj wywołują dyskusję i są przedmiotem wypowiedzi zarówno aprobujących jak też wyrażających, niekiedy nawet silną, krytykę.

Nowy standard niszczenia dokumentów i nośników danych – DIN 66399
Dokumenty i nośniki danych należy chronić w całym cyklu życia, tzn. od momentu wytworzenia dokumentu, zapisania informacji na nośniku danych, aż do trwałego zniszczenia. Stąd tak ważny jest ostatni etap, czyli skuteczna utylizacja.

Dokumenty społecznej odpowiedzialności cz. II
W strategii CSR kluczowe znaczenie ma to, co wydarzy się w relacji firmy z rynkiem w obszarze szeroko rozumianych relacji handlowych. W realizacji tych wyzwań pomoże wykorzystanie międzynarodowych standardów i stworzenie dokumentacji porządkującej działania CSR i motywującej pracowników do społecznie odpowiedzialnych zachowań.

Ostatni lot Liberatora KG-939 "A"
Dramatyczne dzieje „Reduty PWPW” podczas Powstania Warszawskiego wpisały się trwale w historię powstańczej epopei stolicy. Są one też ważną częścią historycznej i patriotycznej tożsamości Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A.

Światowe życie ekspertów – konferencje, targi i wystawy 2014


« powrót
Wydrukuj stronę Wersja do druku