PL|
Produkty i usługi
Wybierz stronę
Produkty i usługi O PWPW Nowe technologie Informacje i ogłoszenia Kontakt Newsletter top
Archiwum
Człowiek i Dokumenty, nr 28 (styczeń – marzec 2013)

Od Redakcji


Prawo jazdy po nowemu od 19 stycznia 2013
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. na konferencji prasowej w dniu 10 stycznia poinformowała, że zarówno system informatyczny jak i linia produkcyjna praw jazdy są przygotowane do rozpoczęcia produkcji. Spółka zapewniła również, że w czternastu WORD-ach, z którymi podpisała umowy, egzaminy na prawo jazdy będą się odbywać bez przeszkód.

W kierunku partnerstwa strategicznego państwa i PWPW S.A.
Przyczynek do dyskusji na temat strategii państwa w zakresie bezpieczeństwa identyfikacyjnego i transakcyjnego obywateli.

Obecna rola producenta banknotów
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych od początku swojego istnienia jest producentem banknotów. Przez lata zmieniała się rola producenta banknotów i mimo że nie uległa zmianie podstawowa funkcja społeczna banknotów – wciąż są one najpopularniejszym środkiem płatniczym – to znacznie zmieniło się otoczenie, w którym banknoty funkcjonują.

Nowa koncepcja zabezpieczania e-paszportu
Poliwęglanowa strona personalizowana opracowana w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie i zastosowana w paszporcie promocyjnym „Maria Skłodowska-Curie” łączy technologiczną tradycję z nowoczesnością.

Przyszłość systemów identyfikacyjnych
W perspektywie 10–20 lat systemy identyfikacyjne będą funkcjonowały bez udziału zewnętrznych nośników informacji, które dotychczas zawierały dane niezbędne do weryfikacji tożsamości. Jedynym zbiorem informacji o tożsamości będzie sam okaziciel, tzn. jego unikalne cechy fizjonomiczne i osobowościowe pozwolą na szybką i bezbłędną weryfikację jego tożsamości.

Europejski Urząd Policji a przestępczość fałszowania euro
Z dniem 1 stycznia 2010 roku, DECYZJĄ RADY Z DNIA 6 KWIETNIA 2009 R., Europejski Urząd Policji przekształcony został z organu międzyrządowego w agencję Unii Europejskiej. „Nowy” Europol jest następcą prawnym Europolu, który został ustanowiony na mocy Konwencji z 1995 roku.

Percepcja w projektowaniu dokumentów i banknotów
W ostatnich latach, mniej więcej od 2009 roku, zaczęto dostrzegać wartość wyników badań percepcji człowieka dla wykorzystywania ich przy projektowaniu najważniejszych dokumentów tożsamości i banknotów.

« powrót
Wydrukuj stronę Wersja do druku