PL|
Produkty i usługi
Wybierz stronę
Produkty i usługi O PWPW Nowe technologie Informacje i ogłoszenia Kontakt Newsletter top
Archiwum
Od Redakcji

Szanowni Czytelnicy,

25 numer naszego czasopisma, do którego lektury z nieskrywaną satysfakcją i przyjemnością zapraszam Państwa, jest też dowodem na realizację misji i społecznej odpowiedzialności przez jego wydawcę Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych – producenta naszych banknotów i najważniejszych dokumentów. Kwartalnik wydawany jest od sześciu lat, debiutował 21 kwietnia 2006 r. Przez ten czas był nie tylko miejscem publikacji, ale również forum dyskusji i wymiany doświadczeń dla naszych czytelników z kręgów nauki i praktyki eksperckiej. Pan prof. dr hab. Włodzimierz Gromski, dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego w liście do redakcji przesyła wyrazy podziękowania oraz szczerego uznania za podjęty trud redakcji tak ważnej na polskim rynku wydawniczym pozycji. A w dalszej części listu czytamy: Przy tej okazji warto podkreślić, że poruszana na łamach czasopisma wielowątkowa problematyka związana z dokumentem jest niezmiernie istotna z wielu względów. Pozwala zapoznać się m.in. ze stosowanymi przez emitentów najnowszymi znakami protekcyjnymi, a także możliwościami badawczymi, jakie daje nam kryminalistyka w obszarze analizy dokumentów. Ponadto czasopismo zwiększa świadomość obywateli w zakresie rozpoznawania autentyczności dokumentów publicznych, a odbiorca może łatwo dotrzeć do zagadnień, które dotychczas dostępne były na rynku jedynie w ograniczonym zakresie. CZŁOWIEK I DOKUMENTY niewątpliwie w sposób wartościowy wypełnia tę lukę wydawniczą. Pragniemy dodać, że dzięki czasopismu zarówno pracownicy jak i studenci Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego mogą na bieżąco poszerzać swoją wiedzę. Szczególnie cenna jest możliwość zgłębiania tajników związanych z praktyką ekspercką przedstawianą w formie interesujących casusów z obszaru badań pismoznawczych i technicznych. Mamy nadzieję, że dzieło (…) będzie kontynuowane i wciąż przyczyniać się będzie do poszerzania wiedzy z zakresu wielu zagadnień poświęconych dokumento.
Natomiast w liście pana płk. SG Przemysława Schielke, komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie oprócz gratulacji znalazły się takie słowa: W codziennym biegu życia niewiele zostaje czasu na refleksje i podsumowanie tego, co udało nam się dokonać. Jedną z chwil, która pozwala przystanąć, spojrzeć za siebie i pomyśleć o przyszłości jest jubileusz (…). CZŁOWIEK I DOKUMENTY jest jedynym w Polsce czasopismem zawierającym informacje na temat szeroko rozumianych uwarunkowań prawnych określających zarówno warunki tworzenia dokumentów, jak również zasady posługiwania się nimi. Karty czasopisma niejednokrotnie stają się źródłem refleksji nad poziomem świadomości i edukacji obywatelskiej, służą poszerzaniu wiedzy funkcjonariuszy na granicy i wykorzystywane są w trakcie szkoleń (…). Czasopismo, które od sześciu lat na stałe gości w bibliotece naszego Ośrodka. Współpraca ekspertów zajmujących się badaniem dokumentów w znaczący sposób przekłada się na wykorzystanie zdobytej wiedzy w codziennym procesie kształcenia funkcjonariuszy Straży Granicznej. Dziękując za dotychczasową współpracę oraz budowanie rangi wspólnych przedsięwzięć życzę kolejnych lat sukcesów.
Bardzo serdecznie dziękuję Autorom cytowanych listów oraz wszystkim czytelnikom za przesłane do redakcji opinie i uwagi – te pochwalne, polemiczne, krytyczne, a także wskazujące kierunki rozwoju. Jeden z otrzymanych tekstów, dotyczący sprawy ACTA publikujemy w naszym Hyde Parku. Proszę nas nadal czytać, polecać innym, pisać do nas, dzwonić, jak również odwiedzać redakcję.
Serdecznie zapraszam i pozdrawiam.

Jerzy Banaś
Redaktor Naczelny« powrót
Wydrukuj stronę Wersja do druku