PL|
Produkty i usługi
Wybierz stronę
Produkty i usługi O PWPW Nowe technologie Informacje i ogłoszenia Kontakt Newsletter top
Archiwum
Człowiek i Dokumenty, nr 23 (październik – grudzień 2011)

Od Redakcji


VIII Międzynarodowa Konferencja TKBADP w Poznaniu
VIII Międzynarodowa Konferencja TECHNICZNOKRYMINALISTYCZNE BADANIA AUTENTYCZNOŚCI DOKUMENTÓW PUBLICZNYCH (TKBADP-8) odbyła się w dniach 29–30 września br. Głównym jej organizatorem była kierowana przez prof. dr. hab. Huberta Kołeckiego Katedra Kryminalistyki WPiA Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Nowe polskie biometryczne karty pobytu
Centrum Personalizacji Dokumentów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło 19 sierpnia tego roku personalizację biometrycznych kart pobytu produkowanych przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych S.A. Teraz cudzoziemcy w Polsce otrzymują nowoczesną, na miarę XXI wieku, kartę pobytu.

Skradziona tożsamość, czyli co z tą biometrią?
Nowy dowód osobisty, który ma być wydawany od 1 lipca 2013 r., wzbudza wiele kontrowersji. Zapraszamy do kolejnej odsłony dyskusji o wadach i zaletach projektowanego podstawowego dokumentu tożsamości.

Istota procederu prania pieniędzy i jego makroekonomiczne konsekwencje. Część I: Istota procederu prania pieniędzy.
Z najnowszego raportu MSWiA o stanie bezpieczeństwa państwa wynika, że mafijne grupy przestępcze koncentrują się na przestępstwach gospodarczych. Udział strat z tego tytułu w łącznej wartości strat zarejestrowanych przez Policję w 2010 r. wyniósł ponad 70%. W kategorii tych przestępstw dominuje pranie pieniędzy, które wygenerowało ujawnione straty w wysokości 1,8 mld zł.

Certyfikaty dzieł sztuki w Polsce
Kwestia autentyczności dzieł sztuki stanowi wspólny interes wszystkich uczestników rynku. Brak regulacji usług eksperckich obok poczucia bezkarności fałszerzy i nieskuteczności faktycznej eliminacji falsyfikatów z rynku jest jednym z elementów będących przyczyną falsyfikowania obiektów.

Światowe życie ekspertów – konferencje, targi i wystawy 2011/2012


« powrót
Wydrukuj stronę Wersja do druku