PL|
Produkty i usługi
Wybierz stronę
Produkty i usługi O PWPW Nowe technologie Informacje i ogłoszenia Kontakt Newsletter top
Archiwum
Człowiek i Dokumenty, nr 21 (kwiecień – czerwiec 2011)

Od Redakcji


System zarządzania cyklem życia dokumentu
9 marca 2011 r. w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. odbyła się prezentacja systemu zarządzania cyklem życia dokumentu opracowanego w ramach prac przygotowawczych na rzecz nowego dowodu osobistego (pl.ID).

Administracja elektroniczna w Polsce i na świecie – analiza porównawcza uregulowań prawnych (cz. I)
Jesteśmy świadkami dynamicznego procesu informatyzacji administracji publicznej w skali światowej. Jak na tym tle wyglądają wprowadzone czy projektowane rozwiązania w Polsce? Próbę odpowiedzi na to pytanie podjęła autorka na III Konferencji Dokumenty a Prawo (UW 5.11.2010 r.).

E-dokumenty – nowe wyzwania dla ekspertów
Spotykane już fałszerstwa dokumentów zawierających chipy lub inne nośniki danych stanowią całkiem nowe problemy w pracy m.in. Straży Granicznej. Jednocześnie powodują, że ekspertów technicznych badań dokumentów czekają poważne modyfikacje warsztatu pracy.

Tymczasowy dokument podróży
Tymczasowy dokument podróży (Emergency Travel Document – ETD) może uratować z opresji każdego obywatela Unii Europejskiej, który utraci dokument podróży w państwie, w którym nie ma przedstawicielstwa dyplomatycznego i konsularnego jego państwa ojczystego.

Światowe życie ekspertów – konferencje, targi i wystawy 2011


« powrót
Wydrukuj stronę Wersja do druku