PL|
Produkty i usługi
Wybierz stronę
Produkty i usługi O PWPW Nowe technologie Informacje i ogłoszenia Kontakt Newsletter top
Archiwum
Człowiek i Dokumenty, nr 19 (październik – grudzień 2010)

Od Redakcji


Stare, nowe i najnowsze… dowody osobiste – uwagi nie tylko pochlebne
W dniu 6 sierpnia 2010 roku Sejm RP uchwalił ustawę o dowodach osobistych. W jej efekcie 1 lipca 2011 r. zostanie wprowadzany w życie dokument o nowych właściwościach i systemach zabezpieczeń wzbogaconych o warstwę elektroniczną.

Infrastruktura klucza publicznego (PKI) jako element bezpieczeństwa paszportu biometrycznego
Dopiero zapewnienie odczytu danych zapisanych w mikroprocesorze przez systemy wspomagające kontrolę dokumentów oraz umożliwienie ich dostępu do certyfikatów podpisu elektronicznego pozwala wykorzystać możliwości, jakie daje paszport biometryczny.

Technologie biometryczne – problemy globalnych zastosowań w kontekście politycznym i etycznym
Polityczne, etyczne i społeczne implikacje globalnych zastosowań technologii biometrycznych w światowej kontroli migracji ludzi i bezpieczeństwa państw zostały omówione podczas warsztatów RISE (Rising Pan European and International Awareness on Biometrics and Security Ethics) w Brukseli 25 i 26 marca 2010 r.

Domniemane listy miłosne Fryderyka Chopina do Delfiny Potockiej
Pierwsze informacje na temat domniemanych listów Chopina do Delfiny Potockiej pojawiły się w 1939 r. Proponuję, by przy współpracy różnych ośrodków badawczych uniwersyteckich, już bez emocji i uprzedzeń, podjąć się dokonania ponownej analizy ich fotokopii.

« powrót
Wydrukuj stronę Wersja do druku