PL|
Produkty i usługi
Wybierz stronę
Produkty i usługi O PWPW Nowe technologie Informacje i ogłoszenia Kontakt Newsletter top
Człowiek i Dokumenty - kwartalnik

Szanowni Czytelnicy,


z wielką przyjemnością i satysfakcją prezentuję Państwu kolejne wydanie kwartalnika CZŁOWIEK I DOKUMENTY. 45. numer czasopisma przedstawiamy w zmodyfikowanej szacie graficznej. Niedawno, bo w 2016 roku świętowaliśmy dziesięciolecie naszej działalności publicystycznej. Przez cały ten okres kwartalnik wydawany był w niezmienionej formie. Oczywiście wszystkie wydania miały własny wypracowany przez lata styl, który był przez Państwa uznany i ceniony. Biorąc pod uwagę zmieniające się na przestrzeni ostatnich lat standardy wydawania czasopism popularno-naukowych, jak również uwagi Czytelników przekazywane do redakcji, kolejne numery postanowiliśmy zaprezentować w nowej odsłonie graficznej. Pragnę Państwa zapewnić, że plany i intencje zespołu redakcyjnego pozostają niezmienne. Nadal nadrzędnym celem wydawnictwa jest budowanie społecznej świadomości znaczenia dobrze zabezpieczonych dokumentów dla bezpieczeństwa życia publicznego naszego kraju.

Proponuję Państwu rozpoczęcie lektury czasopisma od problematyki związanej z pieniądzem. Na łamach kwartalnika staramy się odpowiedzieć na pytanie, jak będzie wyglądała waluta przyszłości oraz przedstawiamy rozważania na temat zalet i wad posługiwania się gotówką bądź PIN-em. Wnioskiem wypływającym z artykułów, zawartych w tym wydaniu, jest konstatacja, że rozwój płatności bezgotówkowych będzie postępował, jednak warunkiem prawidłowego funkcjonowania całego systemu finansowego pozwalającego na krążenie pieniądza w gospodarce i dającego każdej jednostce gwarancje prywatności jest utrzymanie w obiegu tradycyjnych środków płatniczych.

Niezwykle istotną kwestią poruszaną na łamach bieżącego numeru są zagadnienia dotyczące procesu wyborczego, a zwłaszcza dążenie do zagwarantowania obiektywności i zwiększenia wiarygodności wyborów poprzez stosowanie zabezpieczeń na kartach do głosowania.

Konsekwentnie polecam Państwu zapoznanie się z naszymi stałymi blokami tematycznymi związanymi z problematyką imigracyjną w Europie, niezwykle interesującymi doświadczeniami eksperta dokumentów oraz przepięknie opisywanymi paszportami świata (tym razem bardzo ciekawie przedstawiony został paszport brytyjski).

Zapraszam oczywiście do przeczytania całości tego wydania. Jestem przekonana, że lektura kwartalnika CZŁOWIEK I DOKUMENTY w nowej odsłonie wizerunkowej będzie dla Państwa nadal miłym i wartościowym merytorycznie doznaniem.

Serdecznie pozdrawiam,

Aleksandra Grynkiewicz
Redaktor Naczelna

Wydrukuj stronę Wersja do druku